logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  4481/5590 >>

V Chersonskej oblasti zničili ozbrojené sily Ukrajiny veliteľské a pozorovacie stanovište Ruskej gardy

25.7.2022 09:51 | ukrinform

V Chersonskej oblasti zničili ozbrojené sily Ukrajiny veliteľské a pozorovacie stanovište Ruskej gardy

Ozbrojené sily Ukrajiny na Chersonskom smere počas dňa zničili veliteľské a pozorovacie stanovište Ruskej gardy, ktorá sa pokúšala o protiútok.

Ako informovala agentúra Ukrinform, vo vysielaní celoštátneho teletónu to oznámila Natalja Gumeňuková, vedúca Zjednoteného koordinačného tlačového strediska obranných síl južnej Ukrajiny, pričom komentovala situáciu v Chersonskej oblasti.

„Nestojíme na mieste, napredujeme, ale tieto výsledky možno oznámiť až po ich potvrdení. Zároveň práve na výsledky informačnej nestability včera niektorí reagovali takýmto protiútokom, o ktorý sa okupanti v okrese Boryslav pokúšali v dvoch smeroch, no nepodarilo sa im to a naše pozície zostali posilnené a silné. Pokračujeme v práci a oni sa stiahli na svoje pozície, do krajnej obrannej línie, ktorú tam vybavili a spevnili železobetónovými konštrukciami,“ povedal Humenyuk.

Prečítajte si tiež: Nepriateľské ostreľovanie šiestich regiónov a úspechy ozbrojených síl v Chersonskej oblasti a - výstavba Stredoafrickej republiky

V súčasnosti sa podľa nej využíva taktika protibatérie, prebiehajú hlavne boje na diaľku. Prístupy jednej jednotky k druhej sú nepraktické, keďže terén je otvorený, takže ostreľovanie z diaľky pokračuje a nálety sa nacvičujú, vysvetlila Gumeňuková.

Pripomenula, že minulý deň ukrajinské letectvo vykonalo päť úderov na nepriateľské bašty. To výrazne podkopalo morálku a bojové pozície okupantov. Zničené bolo aj veliteľské a pozorovacie stanovište Roshvardiya, ktoré sa pokúšalo o protiútok.

„Toto „seknutie hlavy“ okupačného velenia, samozrejme, vytvára v radoch nepriateľa určitú dezorientáciu, a to je v náš prospech. Naša propagácia môže byť efektívnejšia,“ zdôraznila hovorkyňa.

Prečítajte si tiež: Juh: Ozbrojené sily zaútočili na päť ruských pevností v Chersonskej oblasti

Gumeňuková na otázky o situácii v Energodare odpovedala: "Situácia je vo všeobecnosti neustále napätá, dynamicky sa mení, ale je riadená obrannými silami."

Ako informoval Ukrinform, ukrajinská rozviedka sa obrátila na obyvateľov mesta Energodar a susedných osád so žiadosťou o poskytnutie akýchkoľvek informácií o ruských útočníkoch, ktoré by pomohli oslobodiť dočasne okupované územia.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  4481/5590 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT