logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  24/5590 >>

V Štátoch veria, že ruská armáda nie je schopná výrazného prelomu na Ukrajine – NYT

9.7.2024 15:41 | ukrinform

V Štátoch veria, že ruská armáda nie je schopná výrazného prelomu na Ukrajine – NYT

Spojené štáty sa domnievajú, že zle pripravené jednotky ruských útočníkov nie sú schopné ďalšieho významného zajatia územia Ukrajiny.

Ako informoval Ukrinform,  píše o tom NYT  s odvolaním sa na nemenovaných amerických predstaviteľov.

Publikácia poznamenáva, že Ruská federácia pravdepodobne v najbližších mesiacoch nedosiahne na Ukrajine výrazné územné zisky, aj keď sa jej zle pripravené jednotky pokúšajú prelomiť ukrajinskú obranu, ktorá je teraz posilnená západnou muníciou.

Podľa denníka The New York Times tiež niektorí predstavitelia tvrdia, že aj bez „formálneho vrátenia svojich pozemkov“ môže Ukrajina z vojny vyjsť ako víťaz tým, že sa priblíži k NATO a Európe.

"Americkí predstavitelia v súkromných rozhovoroch hovoria, že Ukrajina bude schopná presadiť väčšiu európsku integráciu, ak budú jej výsledky na bojisku silnejšie," píše sa v správe.

Prečítajte si tiež: Rozsiahla ukrajinská protiofenzíva prinúti Putina ukončiť vojnu – ISW

Ako však píše NYT, americkí predstavitelia pripúšťajú, že Ruská federácia môže „urobiť výrazný pokrok“ (na bojisku – pozn. red.), ak dôjde k „závažnému strategickému posunu“, napríklad k rozšíreniu vojenských odvodných a výcvikových programov ( armády).

Ako informovala agentúra Ukrinform, pred začiatkom zasadnutia Rady ministrov zahraničných vecí EÚ v Bruseli povedal šéf Ministerstva zahraničných vecí Litvy Gabrielus Landsbergis, že  najväčšou prekážkou, ktorá bráni Európskej únii účinne pomôcť Ukrajine vyhrať vojnu je strach z Ruska a jeho možnej reakcie. Samotná Ruská federácia to vníma ako pozvánku k ďalšej eskalácii nielen na Ukrajine, ale aj k hybridným útokom proti krajinám EÚ a NATO.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  24/5590 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT