logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  3493/5481 >>

Veľvyslanec Nemecka: Poskytnutie systému IRIS-T Ukrajine sa stalo príkladom pre ostatných partnerov

25.11.2022 00:01 | ukrinform

Veľvyslanec Nemecka: Poskytnutie systému IRIS-T Ukrajine sa stalo príkladom pre ostatných partnerov

Jedným z pozitívnych výsledkov presunu systému protivzdušnej obrany IRIS-T Nemeckom na Ukrajinu bolo, že sa tento krok stal príkladom pre ostatných partnerov.

Tento názor vyjadrila nemecká veľvyslankyňa na Ukrajine Anka Feldhusen na video podujatí organizovanom Nemeckou spoločnosťou pre zahraničnú politiku, informuje korešpondent Ukrinform.

"Poskytnutie IRIS-T vlastne veľmi silno motivovalo ďalších partnerov, ktorí tiež zabezpečovali systémy protivzdušnej obrany, a to sa stalo jedným z najpozitívnejších aspektov," uviedol diplomat.

Pripomenula, že systém protivzdušnej obrany IRIS-T bol na Ukrajinu prevezený doslova na druhý deň po októbrovom ostreľovaní Ruskou federáciou a ukázal sa ako veľmi účinný.

Vo všeobecnosti veľvyslanec zdôraznil, že Nemecko dodáva Ukrajine veľké množstvo zbraní a federálna vláda pravidelne aktualizuje zoznamy zbraní plánovaných na presun.

Prečítajte si tiež: Nemecko presunulo na Ukrajinu ženijné vybavenie na úpravu hraníc s Bieloruskom

Feldhusen tiež informoval, že Spolková republika Nemecko poskytuje Ukrajine pomoc pri obnove energetickej infraštruktúry poškodenej ruskými raketami.

Za veľmi dôležitú označila politickú podporu Kyjeva z Berlína, najmä výzvu nemeckého kancelára Olafa Scholza počas nemecko-ukrajinského obchodného fóra investovať na Ukrajine ako budúcej členskej krajine EÚ. Feldhusen zdôraznil, že túžba vstúpiť do Európskej únie je jedným z aspektov motivácie Ukrajincov, ktorí prejavujú mimoriadneho ducha boja.

Prečítajte si tiež: Nemecko podporí Ukrajinu zbraňami a postará sa, aby slúžila dlho – Lambrecht

Vedúci nemeckej diplomatickej misie dodal, že bolo pre ňu cťou byť v tomto čase v Kyjeve napriek všetkým každodenným ťažkostiam.

Ako informoval hovorca veliteľstva vzdušných síl ukrajinských ozbrojených síl Jurij Ignat, medzi priority obrancov ukrajinského neba patrí získanie takých zariadení protivzdušnej obrany ako IRIS-T a NASAMS.

Foto: Oleksij Reznikov, TwitterZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  3493/5481 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT