logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  2526/4129 >>

Venislavskyj: 300 000 zmobilizovaných je veľké číslo aj pre Rusko, ktoré má milióny ľudí

22.9.2022 16:03 | ukrinform

Venislavskyi: 300 000 zmobilizovaných je veľké číslo aj pre Rusko, ktoré má milióny ľudí

300 000 zmobilizovaných je významný údaj aj pre mnohomiliónové Rusko, ale toto číslo nepredstavuje pre Ukrajinu žiadne nebezpečenstvo.

Uviedol to zástupca prezidenta Ukrajiny v Najvyššej rade Fedir Venislavskyi na brífingu v Ukrajinskom mediálnom centre Ukrinform, informuje korešpondent Ukrinform.

„Myslím si, že čiastočná mobilizácia v Rusku súvisí predovšetkým s úspechmi ozbrojených síl. Ich hlavná spravodajská agentúra má, žiaľ, na Ukrajine dosť svojich agentov a Ruská federácia chápe ďalšie kroky našich ozbrojených síl. Aby zabránili úspešným akciám ozbrojených síl, snažia sa niečomu odporovať. Objektívne však táto čiastočná mobilizácia nepovedie okamžite k žiadnemu efektu, pretože samotná mobilizačná procedúra trvá dostatočne dlho,“ povedal Venislavskyi.

Poznamenal, že trvá niekoľko týždňov, kým ozbrojené sily rozdelia mobilizovaných do vojenských jednotiek, uskutočnia výcvik a bojovú koordináciu.

Čítajte tiež: Putinove vyjadrenia nikto v civilizovanom svete neberie vážne – Venislavskyj

„Pokiaľ ich, samozrejme, neplánujú použiť ako potravu pre delá a vrhnúť ich do boja bez tréningu. Ale ani prvá, ani druhá možnosť nepredstavuje pre Ukrajinu žiadne nebezpečenstvo. Plánovaných 300 000 zmobilizovaných je veľké číslo aj pre Rusko, ktoré má mnoho miliónov obyvateľov. A to je veľmi bolestivý faktor, ktorý núti Rusov premýšľať o svojej budúcnosti. Nevidím žiadne nebezpečenstvo pre Ukrajinu od žiadnych figúrok, bez ohľadu na to, čo teraz Rusko urobí, ale nebudú môcť zastaviť akciu Ozbrojených síl Ukrajiny,“ - verí zástupca prezidenta Ukrajiny v parlamente. .

Pripomenul, že na rozdiel od ruských útočníkov prezident aj Najvyššia rada Ukrajiny ráno 24. februára uznali, že prebieha vojna v plnom rozsahu a oznámili plnú mobilizáciu na Ukrajine, ktorá viedla k mobilizácii približne 700 000 vojakov ozbrojených síl.

"Dnes tento počet postačuje na adekvátnu reakciu na akékoľvek hrozby, vrátane zohľadnenia nárastu počtu ruských ozbrojených síl na území Ukrajiny," povedal Venislavskyi.

Prečítajte si tiež: Propaganda s „referendami“ je určená pre domáce ruské publikum – Venislavského

Podľa jeho názoru v súčasnosti neexistujú žiadne riziká očakávať negatívny vývoj situácie na ukrajinsko-ruskom fronte, a preto nie sú potrebné žiadne zrkadlovo symetrické akcie zo strany Ukrajiny.

Ako informovala agentúra Ukrinform, Putin ohlásil čiastočnú mobilizáciu a uchýlil sa k jadrovému vydieraniu, aby nejako minimalizoval negatíva a ukázal v očiach svojich občanov nejaké úspechy.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  2526/4129 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT