logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  1578/1717 >>

Vláda navrhuje previesť podniky s obratom do 10 miliárd na jednu daň

15.3.2022 17:37 | ukrinform

Vláda navrhuje previesť podniky s obratom do 10 miliárd na jednu daň

Kabinet ministrov pripravil návrh zákona, ktorý navrhuje, aby podniky s obratom do 10 miliárd UAH boli prevedené na jednotnú daň.

Ukrajinský premiér Denis Shmygal to povedal vo  videopríhovore , informuje Ukrinform.

„Spolu s ľudovými poslancami sme pripravili revolučný návrh zákona v daňovej sfére. Z iniciatívy vlády počas stanného práva sa tak pre stredné a veľké podniky výrazne rozšíri možnosť využitia možnosti jednotnej dane. Podniky s obratom do 10 miliárd hrivien budú môcť prejsť na jednotnú daň. Rušíme všetky ostatné obmedzenia týkajúce sa počtu pracovníkov a činností (okrem tovaru podliehajúceho spotrebnej dani a hazardných hier), “uviedol Shmygal.

Podľa neho budú podnikatelia namiesto DPH a dane z príjmu platiť len 2 % z obratu.

Návrh zákona obsahuje aj mnohé ďalšie pozitívne novinky. Najmä fyzické osoby – podnikatelia 1. a 2. skupiny budú dobrovoľne platiť jednotnú daň. Ak existuje príležitosť a pochopenie potreby podpory Ukrajiny - stojí za to zaplatiť.

Jednotliví podnikatelia nebudú platiť SDR za svojich mobilizovaných zamestnancov, keďže tak bude platiť štát.

V období stanného práva nebudú súkromným osobám vyplácané ani ZPČ, ak nebudú mať príjem. Sankcie za porušenie zákona o RRO sa nebudú uplatňovať do skončenia stanného práva.

Od 24. februára 2022 až do konca roka budú daňoví poplatníci oslobodení od platenia za pozemky na územiach, kde prebiehajú bojové akcie. DPH sa nebude platiť za tovar zničený počas vojny, ako aj prevezený na obranné účely. a sadzba DPH na tieto položky sa zníži z 20 % na 7 %,“ dodal Šmygal.

Ako bolo oznámené, ruský prezident Putin vyhlásil vojnu Ukrajine 24. februára a spustil rozsiahlu inváziu. Ruské jednotky ostreľujú a ničia infraštruktúru, masívne ostreľujú obytné štvrte ukrajinských miest a obcí pomocou delostrelectva, raketových granátov a balistických rakiet.

Spojené štáty, Európska únia a ďalšie krajiny uvalili sankcie na Rusko ako na agresora.

Medzinárodný trestný súd začal dokumentovať a vyšetrovať ruské vojnové zločiny na Ukrajine.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  1578/1717 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT