logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  839/3054 >>

Vzdušné sily ozbrojených síl Ukrajiny uskutočnili počas dňa štyri údery na nepriateľa

23.11.2022 18:08 | ukrinform

Vzdušné sily ozbrojených síl Ukrajiny uskutočnili počas dňa štyri údery na nepriateľa

ÚDAJE GENERÁLNEHO ŠTÁBU

Letectvo Ozbrojených síl Ukrajiny počas dnešného dňa zasiahlo štyri údery proti ruským jednotkám, najmä na postavenie protilietadlového raketového komplexu.

Ako informovala agentúra Ukrinform, na Facebooku to oznámil generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl , pričom operačné informácie zverejnil 23. novembra o 18:00.

"Ruskí okupanti počas dňa masívne zaútočili na energetickú infraštruktúru našej krajiny. Podľa predbežných informácií bolo použitých až 65 rakiet Kh-101, z ktorých 51 zostrelili Obranné sily Ukrajiny," dodal. povedal generálny štáb.

Video: Generálny štáb Ozbrojených síl Ukrajiny

Uvádza sa, že boli zasiahnuté obytné budovy, tepelné elektrárne, tepelné elektrárne a elektrické rozvodne v regiónoch Kyjev, Kyjev, Vinica, Ľvov a Záporožie. Informácie o následkoch sa objasňujú.

V noci 23. novembra ruské jednotky podnikli dva raketové útoky na oblasť Záporoží, ako aj päť útokov z raketových salv na pozície obranných síl.

Podľa informácií generálneho štábu sa situácia na Volyňskom a Poliskom smere výrazne nezmenila a nezistili sa žiadne známky formovania nepriateľských útočných skupín.

Na smere Siverskyi Rusi ostreľovali oblasť osady Kustine v regióne Sumy viacerými raketometmi.

smere Slobozhansk v pohraničných oblastiach Belgorodskej oblasti ruské jednotky naďalej zadržiavajú svoje jednotky na demonštračné akcie. Nepriateľ pravidelne strieľa na pozície obranných síl, ako aj na osady Charkovskej oblasti pri štátnej hranici Ukrajiny.

Votrelci sa bránia smerom na Kupjansk a Lymansk . Ostreľovanie z tankov, mínometov a barelového delostrelectva sa vykonáva najmä v okresoch Kislivka, Krochmalnyj a Berestovo v Charkovskej oblasti, ako aj v Makiivka a Bilogorivka v Luhanskej oblasti.

Prečítajte si tiež: Ruské straty sú kolosálne: Ozbrojené sily povedali, ako nepriateľské sily na východe „melia“

V oblastiach Bakhmut a Avdiiv sa hlavné úsilie nepriateľa sústreďuje na vedenie útočných akcií. Tanky, mínomety, sudové a prúdové delostrelectvo strieľajú na objekty v okresoch Bakhmutsky, Bakhmut, Klishchiivka, Zelenopillya, Avdiivka, Vodyanyi, Pervomajsky a Nevelsky.

oblastiach Novopavlovsk a Záporizhzhya sa ruské jednotky bránia. Nepriateľskou delostreleckou paľbou boli zasiahnuté oblasti asi desiatich osád.

Rusi vedú pozičnú obranu v oblastiach Kryvorizka a Cherson . S použitím hlavne a raketového delostrelectva útočníci zaútočili na Maryivku v Dnepropetrovskej oblasti, ako aj na Cherson, Tokarivku, Antonivku a Dniprovskyj v Chersonskej oblasti.

Ruské jednotky podľa generálneho štábu naďalej trpia stratami. Zistilo sa, že do nemocníc okupovanej Horlivky v Doneckej oblasti priviezli v uplynulých dňoch viac ako 30 ťažko zranených vojakov zo severozápadného okraja mesta.

Na dočasne okupovanom území Luhanskej oblasti pokračujú útočníci v nútenom presídľovaní proukrajinských obyvateľov. Takže pod zámienkou protipodvratných akcií bolo minulý týždeň vyvezených asi 20 miestnych farmárov z osád Denežnikovo a Štormove.

Obranné sily Ukrajiny potvrdili porážku ruského personálu a vojenského vybavenia v predchádzajúcich dňoch. Najmä v Luhanskej oblasti bol poškodený muničný sklad, zahynulo asi 50 ruských vojakov a približne rovnaký počet bol zranený. V regióne Zaporožie stratil nepriateľ asi 15 mŕtvych a až 20 zranených.

Počas doterajších 24 hodín ukrajinské letectvo uskutočnilo tri údery na oblasti, kde sa sústreďoval personál, zbrane a vojenská technika nepriateľa, a jeden ďalší na postavenie protilietadlového raketového komplexu.

Stíhačky raketových vojsk a delostrelectvo obranných síl súčasne zasiahli oblasť koncentrácie personálu, zbraní a vojenského vybavenia nepriateľa, ako aj postavenie systémov protivzdušnej obrany útočníkov.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  839/3054 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT