logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  430/3054 >>

Vzdušné sily ozbrojených síl Ukrajiny vykonali počas dňa 11 úderov na nepriateľa, z toho tri na pozície protivzdušnej obrany

25.1.2023 06:29 | ukrinform

Vzdušné sily ozbrojených síl Ukrajiny vykonali počas dňa 11 úderov na nepriateľa, z toho tri na pozície protivzdušnej obrany.

ÚDAJE GENERÁLNEHO ŠTÁBU

Vzdušné sily obranných síl vykonali počas uplynulých 24 hodín 8 zásahov na koncentračné oblasti nepriateľa, ako aj 3 zásahy na pozície svojich protilietadlových raketových systémov.

Ako informovala agentúra Ukrinform, uvádza sa to v súhrne Generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny zverejnenom na svojej facebookovej stránke.

V rovnakom čase podľa agentúry naši obrancovia zničili SU-25, tri ruské útočné vrtuľníky KA-52 , 3 bezpilotné prostriedky typu Orlan, 1 bezpilotné lietadlo typu Merlin a 1 bezpilotné lietadlo typu Lancet.

"Delostrelci a raketomety zasiahli veliteľské stanovište nepriateľa a 9 oblastí, kde sa sústreďujú okupanti," dodáva správa.

Zároveň je potrebné poznamenať, že v priebehu dňa nepriateľ spustil štyri raketové a 26 leteckých útokov. Z MLRS tiež vystrelil viac ako 100 nábojov 

"Hrozba ruských leteckých a raketových útokov na celé územie Ukrajiny je vysoká," zdôraznil generálny štáb.

Prečítajte si tiež: Ozbrojené sily odrazili všetky nepriateľské útoky v smere Lyman a Avdijiv

Okrem toho, podľa agentúry, nepriateľ, ktorý utrpel početné straty, stále nezastavuje útočné akcie v smere Lymansky, Bachmutsky, Avdijivskyj a Novopavlivskyj. Na Kupjansku, Zaporoží a Chersone - to sa bráni.

Jednotky Obranných síl Ukrajiny tak odrazili útoky okupantov v oblastiach osád Bilogorivka v Luhanskej oblasti a Rozdolivka, Krasna Gora, Bachmut, Novobachmutivka, Krasnogorivka, Maryinka a Čarivne v Doneckej oblasti.

V smeroch Volyň, Poliske, Siversk a Slobožansk neboli zistené žiadne známky nepriateľských útočných skupín. Ostreľované boli oblasti viac ako 40 osád. Medzi nimi sú Chrinivka a Karpovyči z Černigivskej oblasti; Gluchiv, Bojaro-Ležači, Atynske, Soljaniki a Pavlivka v regióne Sumy, ako aj Gatišče, Vovčansk, Vovchanski Chutory, Budarky a Dvorična v regióne Charkov.

Na Kupianskom smere nepriateľ ostreľoval oblasti osád Vilšan, Synkivka, Ivanivka, Kotljarivka, Tabaivka v Charkovskej oblasti, ako aj Novoselivske a Stelmačivka v Luhanskej oblasti.

Na smere Lymanskyj boli požiarom poškodené Makijivka, Plošanka, Červopopivka, Nevske, Terny a Jampolivka z Luhanskej oblasti.

V smere na Bachmut sa viac ako 30 osád dostalo pod vplyv nepriateľskej paľby. Najmä Verchnyokamianske, Spirne, Bilogorivka, Krasnopolivka, Krasna Gora, Bachmut, Ivanovske, Kliščijivka, Stupočki, Bila Gora, Kurdjumivka, Družba, Severnye, Zalizne a New York z Doneckej oblasti.

V oblasti Avdijiv boli požiarom okupantov zasiahnuté Novobachmutivka, Berdyči, Orlivka, Avdijivka, Vodiane, Pervomajske, Nevelske, Krasnogorivka, Georgiivka, Maryinka, Novomychailivka a Mychailivka v Doneckej oblasti.

Na Novopavlovskom smere boli ostreľované Novoukrajinka, Vugledar, Prečistivka, Neskučne, Bogojavlenka, Velyka Novosilka, Zolota Niva a Mykilske z Doneckej oblasti.

Oblasti viac ako 40 osád boli zasiahnuté tankovou a delostreleckou paľbou v smere Záporožie a Cherson . Sú medzi nimi Staroukrainka, Zaliznyčne, Mala Tokmačka a Novoandrijivka v Záporožskej oblasti, ako aj Zolota Balka, Mychailivka, Novoberislav, Odradokamjanka, Ivanivka, Veletenske v Chersonskej oblasti a mesto Cherson, kde útočníci ostreľovali pôrodnicu, škola a poliklinika.

Prečítajte si tiež: V okupovanej Novej Kachovke hlásia silné výbuchy

Z Kachovky v Chersonskej oblasti vezú útočníci lekárske vybavenie centrálnej mestskej nemocnice do mesta Geničesk v Chersonskej oblasti.

Ako uvádza Ukrinform, k 24. januáru obranné sily Ukrajiny zničili počas totálnej vojny približne 122 170 ruských agresorov , 3 152 nepriateľských tankov, 6 284 bojových obrnených vozidiel a ďalšie vybavenie nepriateľa.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  430/3054 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT