logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  34/52 >>

Zablokovaný hraničný prechod Užhorod - Vyšné Nmecké

11.11.2016 15:27 | Colný úrad Mi

Doplnené 14.11.2016

Občianski aktivisti na ukrajinskej strane svojimi vozidlami od soboty 12.11.2016 naďalej blokujú prístupovú cestu k hraničnému priechodu Užhorod - Vyšné Nemecké. Osobná doprava je tak na vstupe aj výstupe vo Vyšnom Nemeckom obmedzená. Autobusové linky dočasne vybavujeme cez pracoviská nákladnej dopravy.

Colný hraničný priechod Malyj Bereznyj - Ubľa zablokovaný nebol, avšak v dôsledku blokády vo Vyšnom Nemeckom tu evidujeme zvýšený počet vozidiel a čakacie doby, ktoré sa napr. v priebehu dnešného dňa pohybovali od 1 do 5 hodín. Aktuálne sa čaká do 1 hod.

Preto všetkým cestujúcim, ktorí v týchto dňoch plánujú cesty na Ukrajinu odporúčame, aby si pred cestou overili aktuálny stav na hranici. Informácie sú zverejnené na oficiálnej webovej stránke finančnej správy www.financnasprava.sk [1] v sekcii Infoservis / Hraničné priechody - čakacie doby.

Colný úrad nemá informáciu dokedy blokáda potrvá. O jej ukončení vás budem informovať.

Dodatočná predbežná informácia: Na základe niektorých informácií z ukrajinskej strany sa majú zajtra v utorok 15.11.2016  zaoberať požiadavkami protestujúcich aktivistov príslušné orgány v Kyjeve. Či to povedie k ukončeniu blokády, nevieme predpovedať.

 

11.novembra 2016

Dobrý deň,

V záujme informovania verejnosti si vám dovoľujem zaslať tlačovú správu o možných obmedzeniach na hranici s Ukrajinou v sobotu 12.11.2016. Colný úrad má v danom čase z niekoľkých zdrojov informácie o pripravovanej blokáde hraníc v osobnej doprave na Ukrajine. Preto v záujme predchádzania nepríjemným situáciám na hranici by sme aj touto formou chceli informovať verejnosť, aby zvážili svoje cesty na Ukrajinu zajtra resp. sa pred cestou informovali o aktuálnej situácii.

Celá tlačová správa: viď príloha

 

 

 

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  34/52 >>
ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT