logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 
<<  3/8 >>

Medzinárodný seminár projektu „GreenWheels: Ecotransport of the Future - Today !“

1.6.2023 08:56 | CPK-Mi

Dňa 31.05.2023 sa v priestoroch hotela Thermal Šírava SPA RESORT uskutočnil medzinárodný seminár organizovaný v rámci implementácie projektu „GreenWheels: Ecotransport of the Future - Today !“ / "Zelené kolesá: Ekologická preprava budúcnosti – dnes !"

Zúčastnili sa na ňom nielen lead partner projektu z Factory of Investment Projects NGO Ukrajina, projektový tím maďarského partnera projektu KIÚT Regional Development, domáci projektový tím Centra prvého kontaktu - Michalovce, ale aj zástupcovia podnikateľského, verejného sektora a sektora verejnej správy. Účastníkov seminára na úvod privítal Ing. Ľuboslav Závacký, riaditeľ Centra prvého kontaktu - Michalovce, koordinátor projektu za slovenského partnera

BLOKU A zástupcovia partnerov projektu oboznámili prítomných s realizácou projektu „GreenWheels: Ecotransport of the Future - Today !“ / "Zelené kolesá: Ekologická preprava budúcnosti – dnes !". Ing. Ľuboslav Závacký z Centra prvého kontaktu - Michalovce  vystúpil s prezentáciou "Predstavenie projektu a aktuálne dosiahnuté výsledky na Slovensku". Pán Eugen Lukša za lead partnera projektu, ktorým je  Factory of Investment Projects NGO Ukrajina vystúpil s on-line prezentáciou "Predstavenie projektu a aktuálne dosiahnuté výsledky na Ukrajine".  Na záver BLOKU A so svojou prezentáciou "Prezentácia výstavby e-nabíjacích staníc v rámci projektu Green Wheels v  Maďarsku" vystúpili András Rákoczi projektový manažér a pani Daniella Vári-Nagy komunikačný manažér KIÚT Regional Development Maďarsko.

 

V BLOKU B boli prítomní informovaní o technológiách nabíjacích staníc, možnostiach nabíjania a platenia za nabíjanie, ich kompatibilite a rozvoji infraštruktúry v pohraničných regiónoch HU, SK a UA. Produkciu modelových radov výroby nabíjacich staníc elektromobilov a e-bikov predstavil pán Tomáš Kuník zo spoločnsoti ejoin, následne pán Stanislav Kurek v on-line prezentácii predstavil smart technológiu riadenia osvetlenia v mestách a možnosť nabíjania elektromobilov zo stĺpov verejného osvetlenia vyrábanú spoločnosťou SEAK. PhDr. Lucia Vostáneková predstavila Thermal Šívrava SPA RESOORT, pričom zdôraznila opodstatnenosť umiestnenia nabíjacieho HUBu elektromobilov v danej lokalite. Na záver BLOKU B pán Tomáš Kuník predstavil mobilnú aplikáciou a implementáciou SmartFuel Pass, t.j. technológiou, ktorá umožňuje bezhotovostné platby za nabíjanie.

 

V BLOKU C postupne predstavili rozvoj elektromobility na Slovensku, v Maďarsku a na Ukajine pán Viktor Zagreba s on-line prezentáciou "Vývoj, inovácie a vplyv vojny na trh elektromobility na Ukrajine", následne taktiež v on-line prezentácii vystúpila pani Papp-Batta Alexandra s prezuentáiou "Propagácia elektromobilov v Maďarsku prostredníctvom projektu GreenWheels" a na záver bloku C pán Ľuboslav Závacký vystúpil s prezentáciou "Rozvoj elektromobility na Slovensku".

 

 

  Špecifickým cieľom projektu je zvyšovať informovanosť verejnosti o dôležitosti dopravy odolnej voči klíme, preto sme si dovolili v BLOKU D predstaviť nízkouhlíkovú dopravnú techniku názorným predstavením jednotlivých typov pohonu, štandardmi a možnosťami nabíjania pri praktickej ukážke časti dostupných automobilov na Slovenskom trhu, kde sa mohli účastníci nielen oboznámiť s technológiami predstavovaných automobilov, ale tieto si aj krátkou jazdou overiť v praxi. Na záver BLOKU D sa účastníci po zhodnotení seminára a zhodnotení samotného projektu „GreenWheels: Ecotransport of the Future - Today !“ / "Zelené kolesá: Ekologická preprava budúcnosti – dnes !" rozlúčili a odcestovali domov.

 

 

Mediálne podporili náš seminár aj redaktori z Rádio a Televízia Slovenskej republiky- maďarské národnostné vysielanie a Michalovskej mestskej televízie TV Mistrál

(Reportáž zo seminára odvysielaná v TV) 

 

Za členov slovenkého projektového tímu sa chcem všetkým prítomným za ich účasť ešte raz poďakovať.

 

Ing. Ľuboslav Závacký

Názorná ukážka ponuky nízkouhlíkovej dopravnej techniky dostupnej na Slovensku

Reportáž z podujatia odvysielaná v televízii:

Reportáž z podujati odvysielaná v 2.6.2023 o 21:20 na maďarskej televízii M1 v relácii V4 híradó (čas: 1:12 - 4:39 min)

Reportáž odvysielaná v televízii HÍREK TELEVÍZIÓS HÍRPORTÁL dňa 9.júla 2023

 


Fotogaléria
Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  3/8 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT