logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  2636/3497 >>

Boj o Ukrajinu. Deň dvadsiaty ôsmy

23.3.2022 22:27

Boj o Ukrajinu.  Deň dvadsiaty ôsmy

Nepriateľ neúnavne pokračuje v ostreľovaní hlavného mesta Ukrajiny a jeho okolia, ale naša armáda slušne odmieta

Nepriateľ je obkľúčený v trojuholníku Irpen – Bucha – Gostomel. Mesto Irpin je z 80% kontrolované ukrajinskou armádou, prebieha tam zametanie. Poďme sa umyť !

 

Zozbierali sme pre vás informácie o situácii na Ukrajine a v Kyjeve na dvadsiaty ôsmy deň vojny podľa nadpisov. Niektoré skutočnosti komentoval UKRINFORM.

 

SITUÁCIA NA FRONTÁCH A STRATY NEPRIATEĽA

 

Generálny štáb: Ruské jednotky od 24. februára do 23. marca stratili približne 15,6 tisíca personálu. Nepriateľ stratil tanky - 517 jednotiek, obrnené bojové vozidlá - 1578, delostrelecké systémy - 267, MLRS - 80, protivzdušná obrana - 47, lietadlá - 101, vrtuľníky - 124, vozidlá - 1008, lode / člny - 4, palivové nádrže - 70 , UAV operačná a taktická úroveň - 42, špeciálna technika - 15.

 

Ukrajinskí obrancovia zabili plukovníka Šarova, veliteľa ruskej námornej brigády. Velil pešiakom, ktorí chceli zaútočiť na Odesu, ale boli zlikvidovaní pri Nikolajeve a Mariupole.

 

V Ľvovskej oblasti na žiadosť miestneho obyvateľa zostrelili podozrivý dron, ktorý natáčal priestor neďaleko skládky v Javorive.

 

Rusko odmietlo využívať Čornobajevku ako leteckú základňu – médiá

 

Pentagon: Ruským jednotkám, ktoré vtrhli na Ukrajinu, chýba munícia, čo sa stalo ďalším problémom v dôsledku nedostatku paliva a potravín.

 

V regióne Rivne zasiahli ruskí útočníci tri údery na vojenskú infraštruktúru - Vitalij Koval, šéf Rivne OVA

 

Ozbrojené sily Ukrajiny vzali okupantov do kotla v oblasti Irpen-Bucha-Gostomel - Khariton Starsky, hovorca brigády rýchlej reakcie Národnej gardy Ukrajiny.

 

Ozbrojené sily Ukrajiny zasiahli v noci 23. marca už deviaty raz na letisku v Čornobajivke v Chersonskej oblasti, kde si ruskí okupanti držia vojenskú techniku ​​- Oleksij Arestovyč, poradca šéfa ozbrojených síl

 

Národná polícia: Vojaci Špeciálneho policajného pluku v Kyjevskej oblasti na území Irpeňu sú pripravení vykonávať svoje policajné funkcie. Začína sa vymetanie územia od sabotérov.

 

Predsedu okresnej rady Okhtyrka (región Sumy) Serhija Kirička prepustili po týždni zajatia ruskými útočníkmi.

 

Generálny štáb: Ruskí útočníci vykonali viac ako 80 bojových letov, vrátane 29 z letísk Baranoviči a Bobruisk v Bielorusku.

 

Americké ministerstvo obrany verí, že ukrajinské sily, ktoré sa postavili proti masívnej ofenzíve ruských útočníkov, preukázali rozumnú obrannú taktiku, čo im umožnilo prejsť v niektorých oblastiach do protiútoku.

 

Rusko pripravuje ďalšiu dávku provokácií: zaútočí na civilné objekty na svojom území, aby obvinilo ukrajinské ozbrojené sily - Oleg Sinegubov, šéf Charkovského OVA

 

Šéf regiónu Belgorod Vjačeslav Gladkov uviedol, že v dedine v jeho regióne vybuchla strela údajne vypálená z Ukrajiny, pričom došlo k obetiam.

 

Putinov hovorca Dmitrij Peskov uviedol, že rozmiestnenie mierových síl NATO na Ukrajine by bolo mimoriadne nebezpečným rozhodnutím s "následkami, ktoré je ťažké napraviť".

 

Pozemné sily ozbrojených síl Ukrajiny oznámili zničenie ďalšej ruskej podpornej kolóny.

 

Jednotky 24. OMBR pomenované po kráľovi Danielovi zničili muničný sklad a zbrane ruských jednotiek v Luhanskej oblasti.

 

Ozbrojené sily obsadili stanicu elektronického boja ruských jednotiek

 

 

VOJNOVÉ ZLOČINY NEPRIATEĽ A evakuácia

 

K 23. marcu je dohodnutých deväť humanitárnych koridorov na evakuáciu občanov a dodávky humanitárneho tovaru.

 

Dnes, 22. marca, bolo z Mariupolu, ktorý neustále ostreľovali ruskí útočníci, evakuovaných viac ako 1200 ľudí a 5926 ľudí dnes mohlo odísť z Mariupolu do Záporožia na vlastných vozidlách. Cez humanitárne koridory evakuovali celkovo 211 000 ľudí, z toho 32 000 z Mariupolu.

 

Do rána 23. marca ruské jednotky na Ukrajine zabili 121 detí a viac ako 167 zranili. - UCP.

 

V Kyjeve zahynul jeden človek a ďalší dvaja utrpeli zranenia pri ostreľovaní nákupného centra v okrese Podilskyi - Vitalij Klychno, starosta Kyjeva.

 

Nepriateľské ostreľovanie poškodilo budovu Múzea umenia. Arkhip Kuindzhi v Mariupole, osud jeho fondov nie je známy.

 

Na území jadrového zariadenia Charkovského inštitútu fyziky a technológie „Zdroj neutrónov“ sa našiel nevybuchnutý projektil salvového palebného systému Smerch - SNRCU.

 

Od začiatku rozsiahlej invázie ruskí útočníci vystrelili na 58 sanitiek a zabili šesť zdravotníkov - Viktor Ljaško, šéf ministerstva zdravotníctva

 

Ruské jednotky 22. marca ostreľovali mesto Irpeň fosfátovou muníciou – Alexander Markushin, starosta Irpeň.

UKRINFORM : Použitie takýchto zbraní proti civilistom je zločinom proti ľudskosti a porušením Ženevských konvencií z roku 1949. Ruskí neľudia už zhodili fosforové bomby na Kramatorsk a Popasnu. Kam sa pozerá civilizovaný svet a prečo na takéto zverstvá nereaguje? Treba uznať, že ľudstvo ešte nevynašlo účinné nástroje na zastavenie barbarstva v prípade núdze.

 

V Doneckej oblasti Rusi za deň ostreľovali 14 osád, v dôsledku úderov poškodili najmenej 24 civilných objektov - NPU

 

V Mariupole bol pri ostreľovaní ruskými útočníkmi zabitý prevádzkovateľ televíznej stanice Sigma Viktor Dedov.

 

Počas ostreľovania okresu Brovary v Kyjevskej oblasti zhorel sklad zeleniny „Vegi Trend Invest“ a sklad mäsa „Vel Mit Invest“. Zničené boli desiatky ton výrobkov. Pri požiari sa nikto nezranil. Odhadovaná strata je 600 miliónov UAH.

 

Ruskí agresori uniesli generálneho riaditeľa Chersonského oblastného činoherného divadla, prezidenta medzinárodného divadelného festivalu "Melpomene of Tavria", predsedu Eurázijskej divadelnej asociácie Alexandra Knigu.

 

V Kyjeve ostreľovanie ruskými jednotkami poškodilo obchodné centrum, súkromné ​​domy a výškovú budovu v okresoch Sviatoshynskyi a Shevchenkivskyi a zranilo štyroch ľudí vrátane štátnej správy mesta Kyjev.

 

V Černihive ruská armáda zbombardovala cestný most cez Desnú, ktorý spájal mesto s Kyjevom. Na most boli zhodené letecké bomby, jeden z letov padol - Vjačeslav Chaus, hlava

Chernihiv OVA

UKRINFORM : Je dôležité, aby zbombardovaný most cez Desnu v Černihive neovplyvnil dodávky humanitárnej pomoci do mesta Predseda OVA si je istý.

 

V dôsledku ostreľovania ruskej Luhanskej oblasti Luhanskou oblasťou vo večerných hodinách 22. marca granát zasiahol výškovú budovu a zabil troch ľudí vrátane dvoch detí - Sergej Gaidai, vedúci regionálnej štátnej správy v Luhansku.

 

Ruskí agresori vyplienili a zničili najnovšie Centrálne analytické laboratórium, ktoré sa nachádza v uzavretej zóne jadrovej elektrárne Černobyľ - Štátna agentúra pre riadenie uzavretých zón

 

Generálna prokurátorka Iryna Venediktová uviedla, že ukrajinské orgány činné v trestnom konaní oznámili prvé podozrenie zo znásilnenia ženy ruským agresorom.

 

SITUÁCIA NA UKRAJINE

 

Spoločnosť PJSC Ukrtelecom obnovila poskytovanie internetových služieb v mestách Fastiv, Bila Cerkva a Boyarka (Kyjevský región).

 

Zakarpatská oblastná rada informovala, že podľa vyjadrení poslancov došlo k zániku frakcie OPZH.

 

Východoukrajinská národná univerzita Volodymyra Dahla bola dočasne evakuovaná zo Severodonecka do mesta Kamianets-Podilskyi.

 

PJSC „Farmaceutická spoločnosť“ Darnitsa „bude vyrábať liek na liečbu COVID-19 na základe licencie spoločnosti Pfizer

UKRINFORM : Veľmi dôležitý a významný moment je znakom budúceho oživenia Ukrajiny a jej ekonomiky

 

Štátny úrad pre vyšetrovanie začal trestné stíhanie proti colníkom, ktorí umožnili prechod cez hranicu známym podnikateľom Hryhorijovi a Ihorovi Surkisovi bez kontroly a deklarácie.

UKRINFORM : Na túto správu sme čakali niekoľko dní. Nejde predsa len o milióny, ktoré vytiahli Surkiovci. Vojna už dlho vyvoláva otázku systému: systémová korupcia musí skončiť. A nie je to len o zvykoch.

 

V mukačevskom mestskom zastupiteľstve na mimoriadnom zasadnutí boli ukončené právomoci tajomníka mestského zastupiteľstva zo zakázanej strany OPZZH.

 

Prezident Zelenskij: Rokovania medzi Ukrajinou a Ruskou federáciou, ktoré prebiehajú takmer každý deň, sú veľmi ťažké, ale postupne napredujú.

 

 

SVETOVÁ POMOC UKRAJINE

 

Nemecko prisľúbilo jednu miliardu eur na pomoc Ukrajine

 

Francúzsko odovzdáva ukrajinským záchranárom 11 hasičských áut a 16 záchranárskych vozidiel.

 

Druhá zásielka humanitárnej pomoci už dorazila do Poľska z Argentíny a bude rozdelená medzi utečencov z Ukrajiny.

 

Zakladateľ americkej spoločnosti Noosphere Ventures Maksym Polyakov, rodák z Ukrajiny, venoval mestu Dnipro milión dolárov na podporu vnútorne vysídlených osôb.

 

AKO SA RIADÍ EKONOMIKA UKRAJINY

 

Kabinet ministrov Ukrajiny zjednodušil postupy pri dovoze stavebných výrobkov potrebných na obnovu zničenej infraštruktúry.

 

Ceny futures na plyn s dodávkou vzrástli v apríli o 18,9 % po tom, čo sa dozvedeli o plánoch Ruska previesť platby za plyn pre „nepriateľské krajiny“ na ruské ruble.

UKRINFORM : Odborníci v súčasnosti diskutujú o tom, či Putinov krok priniesol nejaké výhody. Väčšina sa zhoduje, že neprinesie – len urýchli definitívne odmietnutie sveta od ruskej energie zaplavenej ukrajinskou krvou.

 

Kabinet ministrov vyčlenil 10 miliárd hrivien na vyplatenie finančnej pomoci migrantom na Ukrajine

 

Napriek nepriateľským útokom v oblasti Nikolajev sa začalo sejba

UKRINFORM : A toto je symbol. Ukrajina – krajina slobodných farmárov – bola, je a bude.

 

Región Vinnytsia akceptuje výrobné zariadenia z iných regiónov. Presídlených bolo takmer pol stovky podnikov

 

Štátna potravinová a spotrebná služba zaviedla denné monitorovanie tvorby cien spoločensky významných tovarov maloobchodom.

 

V januári až februári 2022 ukrajinské banky získali čistý zisk 9,9 miliardy UAH.

 

SANKCIE VOČI AGRESOROVI

 

Medzinárodná plavecká federácia vyradila zo súťaže Rusko a Bielorusko

 

EnBW – tretia nemecká energetická spoločnosť – opustí nové zmluvy s Putinovým Gazpromom

 

Minister hospodárskeho rozvoja Fínska Mick Lintil uviedol, že vydanie licencie na projekt JE Hanhikvi, na výstavbe ktorého sa Rosatom podieľa, je „absolútne nemožné“.

 

Rusko prestane byť zmluvnou stranou Európskeho dohovoru o ľudských právach 16. septembra tohto roku.

 

Francúzska banka Credit Agricole ukončila činnosť v Rusku

 

Medzinárodná mimovládna environmentálna organizácia Greenpeace vyzýva politikov, aby zakázali dovoz ropy z Ruska.

 

Švajčiarska spoločnosť a najväčší svetový výrobca potravín Nestlé sa pre svoju agresiu voči Ukrajine rozhodla obmedziť svoje pôsobenie v Rusku.

UKRINFORM : Nestlé sa pôvodne vôbec nechystalo opustiť ruský trh. Čiastočne stlačené... My však konštatujeme: nestačí!

 

Litva, Lotyšsko, Estónsko a Poľsko vyzvali Európsku úniu, aby zakázala cestnú nákladnú dopravu do a z Ruska a Bieloruska a obmedzila vstup do prístavov EÚ.

 

Poľsko vyhlásilo 45 ruských diplomatov z veľvyslanectva a predstaviteľov ruskej obchodnej misie v Poľsku za non-grata. Krajinu musia opustiť do piatich dní.

UKRINFORM : Vyhostenie zamestnancov ruských veľvyslanectiev v týchto krajinách oznámilo pred pár dňami aj Slovensko, Bulharsko a pobaltské štáty. Izolácia, izolácia a ešte raz – izolácia svetového zla!

 

Japonský výrobca elektroniky Sharp oznámil zastavenie dodávok svojich produktov do Ruska z dôvodu.

 

Európska organizácia pre využívanie meteorologických satelitov (EUMETSAT), medzivládna organizácia so sídlom v Nemecku, prerušuje spoluprácu s Ruskom.

 

Spojené štáty americké pripravujú nové sankcie voči viac ako 300 poslancom ruskej Štátnej dumy – médiám

 

Nemecký koncern Siemens pozastavil zmluvu s „Ruskými železnicami“ na dodávku nových vysokorýchlostných elektrických vlakov „Sapsan“.

 

Ropný gigant TotalEnergies zatvára svoje podnikanie v Rusku

 

REAKCIA SVETA A UKRAJINSKÝCH ORGÁNOV NA VOJNU NA UKRAJINE

 

Nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová vyzvala kolegov politikov, aby z bezpečnostných dôvodov zastavili búrlivé diskusie o nemeckom poskytovaní zbraní Ukrajine.

 

Krajiny NATO zvýšia pomoc Ukrajine, ale nepošlú vojakov – Jens Stoltenberg, generálny tajomník NATO

 

Stály predstaviteľ Ukrajiny pri OSN Serhiy Kyslytsia vyzval členské štáty OSN, aby hlasovali za rezolúciu "Humanitárne dôsledky agresie proti Ukrajine".

 

NATO vyzýva Bielorusko, aby prestalo podporovať ruskú agresiu proti Ukrajine

 

Ukrajinské médiá žiadajú zahraničných kolegov, aby nenazývali rozsiahlu ruskú inváziu „ukrajinskou krízou“ alebo „konfliktom“, pretože ide o rozsiahlu vojnu proti Ukrajine

 

Japonský premiér Fumio Kishida vyjadril svoju podporu Ukrajine po videopríhovore ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v tamojšom parlamente.

 

Spojenci v NATO sa obávajú možnosti použitia chemických zbraní Ruskom počas jeho barbarského útoku na Ukrajinu a dali jasne najavo svoj postoj – takéto pravdepodobné ruské kroky sú úplne neprijateľné a budú znamenať úplnú zmenu situácie a „pravidiel hry“.

UKRINFORM :  nás unavujú len slová. A čo nevidí NATO, že Rusko už na Ukrajine používa fosforové bomby? Ale s najväčšou pravdepodobnosťou ich OBAV prerastie do akcie, až keď tieto bomby, nedajbože, padnú na niektorú z krajín NATO.

 

Prezident Volodymyr Zelenskyj vo svojom prejave pred francúzskym parlamentom ich vyzval, aby pomohli vrátiť mier na Ukrajinu a aby si francúzsky parlament uctili chvíľou ticha za Ukrajincov, ktorí zomreli v dôsledku rozsiahlej ruskej invázie.

 

Po stiahnutí ruských jednotiek z územia Ukrajiny bude trvať roky, kým sa zistia škody spôsobené dobytím jadrovej elektrárne v Černobyle Rusmi a využitím celého územia uzavretej zóny. Uviedol to prezident Zelenskyj vo videopríhovore v japonskom parlamente .

 

Americký prezident Joe Biden poznamenal, že hrozba použitia chemických zbraní ruskými jednotkami na Ukrajine je reálna.

 

Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) obnovil konanie proti Rusku, pričom zrušil predchádzajúce rozhodnutie predsedu súdu zo 16. marca tohto roku o pozastavení všetkých žalôb proti Ruskej federácii.

 

Otázka členstva Ukrajiny v NATO nie je na programe zajtrajšieho mimoriadneho summitu Aliancie v Bruseli, ale spojeneckí lídri zvážia výrazné zvýšenie pomoci Ukrajine v boji proti ruskej agresii – Jens Stoltenberg, generálny tajomník NATO.

 

Lídri novinárskych zväzov v Litve, Lotyšsku, Estónsku, Poľsku, Nemecku a Bielorusku apelovali na ruských propagandistov.

UKRINFORM : Áno, ruské médiá majú priamu zodpovednosť za ďalšiu vojnu, ktorú rozpútal Putinov režim. Dlhé roky ste ignorovali dôležitý postulát žurnalistiky – kontrolu informácií. Z Kremľa ste odvysielali klamstvá a zároveň ste rozohnali jeho stupeň... bez toho, aby ste pripustili iný názor na podstatu - to sa uvádza aj vo vyhlásení.

 

Americké ministerstvo obrany považuje rétoriku Moskvy o potenciálnom použití jadrových zbraní za nebezpečnú.

 

Po dosiahnutí mieru bude Ukrajina potrebovať na obnovu „Marshallov plán“, ktorý vypracovalo medzinárodné spoločenstvo – Christian Lindner, nemecký minister financií

 

Ekumenický patriarcha príde do Poľska podporiť Ukrajincov

 

Predseda Európskeho parlamentu: EÚ sa musí zbaviť závislosti od Putinovho Ruska v dodávkach uhlíkových zdrojov, keďže ide o energetickú bezpečnosť Európy.

 

Holandský premiér Mark Rutte diskutoval s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom o spôsoboch ukončenia vojny Ruska proti Ukrajine.

 

Ukrajina ráta s aktívnou účasťou Číny na formovaní nového bezpečnostného systému a lídri oboch krajín Andrij Yermak majú v najbližšom čase viesť rozhovory.

 

Sedem krajín už začalo vyšetrovanie vojnových zločinov spáchaných Ruskou federáciou na Ukrajine - Irina Venediktová, generálna prokurátorka

 

Z ruského trhu odišlo takmer 240 spoločností. Každým dňom ich pribúda. Vyzývame všetky medzinárodné spoločnosti, aby prestali podporovať agresora a opustili ruský trh – ministerstvo zahraničia

 

Kongres miestnych a regionálnych samospráv Rady Európy jednomyseľne 109 hlasmi zo 109 prítomných delegátov prijal vyhlásenie so silnou podporou pre Ukrajinu, v ktorom odsúdil ruskú agresiu.

 

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba a ministerka zahraničných vecí a vecí Commonwealthu a rozvoja Spojeného kráľovstva Liz Trassová sa dohodli na pozíciách pred summitom G7 v Bruseli.

 

SITUÁCIA V RUSKU A BIELORUSKU

 

Takmer 100 000 zamestnancov spoločností v Rusku je nečinných a režim zamestnávania zmenil 36 765 organizácií s celkovým počtom 8,4 milióna zamestnancov.

 

Sýrii sa nedarí plán na zapojenie militantov do ukrajinskej vojny na ruskej strane – spravodajstvo

 

útočníci priznávajú svojim príbuzným, že vojna na Ukrajine prevýšila ich straty v Čečensku a pokiaľ ide o odpor - Sýria - SBU

 

V Rusku boli v posledných mesiacoch prepustené stovky úradníkov ministerstva vnútra s podporou opozičného lídra Alexeja Navaľného.

 

Ruskí oligarchovia chcú nájsť nástroje, ako ovplyvniť Putina, aby ukončil vojnu na Ukrajine a zmiernil sankčný tlak na biznis. Niektorí obchodní zástupcovia sú ochotní zaplatiť za fyzické odstránenie ruského vodcu – GUR MOU.

 

Ruský politik Anatolij Čubajs odstúpil z funkcie osobitného vyslanca Ruska pre vzťahy s medzinárodnými organizáciami na dosiahnutie cieľov trvalo udržateľného rozvoja a opustil Rusko kvôli svojmu postoju k vojne na Ukrajine.

UKRINFORM : Prvý odišiel a určite nie posledný. Už sa hovorí, že Čubajs sa chystá zverejniť rozhovor s odhaleniami Putinovho režimu.

 

Bielorusko požaduje, aby 12 ukrajinských diplomatov opustilo krajinu do 72 hodín, povedal Oleg Nikolenko, hovorca ministerstva zahraničných vecí.

 

 

Višnevské národné lekárske výskumné centrum v Moskve je plné zranených ruských vojakov. Stredisko dostalo príkaz zatajiť informácie o situácii – Oleksandr Danyliuk, vedúci Centra pre reformy obrany.

UKRINFORM : Putin a jeho zločinecká banda klamali a klamú aj naďalej. Klamstvá sú to, čo Rusko zastávalo. Netrvalo to dlho.

 

Ruské špeciálne služby sa snažia presvedčiť bieloruskú armádu, aby sa zúčastnila vojny s Ukrajinou a sľúbila finančnú bezpečnosť vo výške 1 000 - 1 500 dolárov mesačne -

GUR Ministerstva obrany.

 

Ruský minister obrany Serhiy Shoigu sa prestal objavovať na verejnosti od 11. marca, teda 12 dní z 28, kým ruská agresia proti Ukrajine pokračuje - médiá

 

Vladimir Putin plánuje zablokovať odchod Rusov z dočasne okupovaného Krymu.

UKRINFORM : Po rozsiahlej invázii ruskej armády na Ukrajinu nastal trend odlivu ruských občanov z Krymu. V popredí sú členovia rodín ruských dôstojníkov, strážcovia zákona a predstavitelia okupačnej správy Sevastopolu. Naliehavo predávajú nehnuteľnosti, menia registráciu bydliska, odstraňujú podnikanie a majetok z polostrova. Čo sa tu dá povedať - potkany sú prvé, ktoré unikajú z lode.

 

Bieloruská armáda odmieta masovo bojovať proti Ukrajine, ale Ruská federácia sa pravdepodobne zapojí do vojny proti Ukrajine na strane Ruskej federácie.

 

Nový kanál ruského televízneho propagandistu Solovyova bol odstránený z platformy YouTube.

 

Ruský vyšetrovací výbor začal trestné stíhanie proti novinárovi Alexandrovi Nevzorovovi pod článkom o šírení „fejkov“ o ruskej armáde.

UKRINFORM : Jediná vec, ktorá je tu prekvapujúca, je, ako Nevzorov vydržal tak dlho „bez práce“? Dlho sa hovorilo, že má patrónov v jednej z „veží“ Kremľa. Takže tento „prípad“ je znakom problémov, ktoré vznikli pod „kremeľským kobercom“.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  2636/3497 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT