logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  392/5147 >>

Hrozba veľkej vojny v Európe nie je o nič menej reálna ako v 30. rokoch – Jermak

21.2.2024 20:56 | ukrinform

Hrozba veľkej vojny v Európe nie je o nič menej reálna ako v 30. rokoch – Yermak

Vedúci Kancelárie prezidenta Ukrajiny Andrij Jermak vyzval amerických lídrov, aby pomohli Ukrajine vyhrať vojnu proti Rusku, pretože hrozba veľkej vojny v Európe nie je o nič menej reálna ako v 30. rokoch.

Napísal o tom v stĺpci pre The Hill , informuje Ukrinform. 

Yermak poznamenal, že hoci sa táto vojna odohráva ďaleko od brehov USA, dáva paralely s rokom 1938, keď sa európske krajiny snažili zastaviť Hitlera v rozpútaní vojny uzavretím dohody s nacistickým Nemeckom, ale dohoda nemala žiadny účinok. Svet sa tak ponoril do najväčšej vojny v histórii, ktorej sa zúčastnili aj americkí vojaci. 

„Na Ukrajine sa teraz píšu stránky histórie 21. storočia. Rusko pod vedením Putina preukázalo svoju ochotu postaviť sa proti Západu – najprv inváziou do Gruzínska v roku 2008, potom anektovaním Krymu v roku 2014 a teraz totálnou vojnou proti Ukrajine,“ píše sa v stĺpčeku. 

Podľa Jermaka ruská okupácia Ukrajiny, ktorú USA a Západ povolili, spôsobila, že svet je menej bezpečný pre Izrael, pobaltské štáty a americké jednotky v zahraničí. A ako na konci 30. rokov, ani teraz sa to, čo sa deje na Ukrajine, neobmedzí len na Európu, ale bude mať dlhodobé dôsledky pre USA a ich spojencov po celom svete.

„Nevieme, ako dlho bude táto vojna trvať, ani kedy a ako sa skončí. Ale vieme, že toto nie je voľba medzi vojnou a mierom, pretože ak vyhrá agresor, mier nebude. Ak Rusko porazí Ukrajinu, nebude to len víťazstvo ruskej diktatúry, ale prvé víťazstvo jej koalície diktátorov. A čo urobia víťazi s víťazstvom? Idú ďalej,“ píše Yermak s tým, že takýto scenár nemusí byť nevyhnutne príbehom 21. storočia.

Čítajte tiež: Každá kazeta vyrobená v Európe musí ísť na Ukrajinu – Kuleba

Yermak zdôraznil, že s podporou Spojených štátov môže Ukrajina nielen vyhrať túto vojnu, ale aj dokázať americkým protivníkom, že Spojené štáty a ich spojenci po celom svete neustúpia pred agresiou. 

„Ukrajina verí v silu Spojených štátov a ich otcov zakladateľov, ktorí sa postarajú o to, aby plameň slobody žiaril nielen na amerických brehoch, ale aj na ich spojencov po celom svete. Prosím, Amerika, nesklam nás,“ vyzval Andrij Jermak.

Ako informovala agentúra Ukrinform, 13. februára americký Senát schválil 70 hlasmi zákon o financovaní oboch strán , ktorý poskytuje pomoc Ukrajine, Izraelu a ďalším spojeneckým krajinám bez toho, aby sa zohľadnili opatrenia na boj proti prisťahovalectvu. Dokument musí následne schváliť Snemovňa reprezentantov a podpísať prezident. Dolná komora Kongresu USA však odišla na dovolenku a balík pomoci Ukrajine schválený Senátom nechal bez uváženia.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  392/5147 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT