logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  393/5147 >>

Rusko udržiava na území Ukrajiny 470-tisícovú skupinu pozemných síl – rozviedka

21.2.2024 17:32

Rusko udržiava na území Ukrajiny 470-tisícovú skupinu pozemných síl – rozviedky

Pozemnú časť skupiny armád Ruskej federácie, ktorá sa nachádza na území Ukrajiny, tvorí asi 470 tisíc vojakov.

Ako informovala agentúra Ukrinform, v rozhovore pre agentúru Interfax-Ukrajina o tom informoval zástupca náčelníka Hlavného spravodajského riaditeľstva Ministerstva obrany Ukrajiny generálmajor Vadym Skibitckyj .

"Teraz pozemnú zložku, pozemnú časť skupiny, ktorá sa nachádza na území Ukrajiny, tvorí asi 470 tisíc vojenského personálu. A to je len pozemná zložka, nerátam do toho letectvo, nepočítame námorníctvo, ktoré je tiež zapojený do vedenia operácií, do vykonávania úderov." - poznamenal Skibitckyj.

Okrem toho sa podľa neho objavila nová zložka, ktorá na začiatku agresie nebola .

"K dnešnému dňu je na dočasne okupovaných územiach rozmiestnená skupina vojsk Ruskej gardy. Ide o takmer 33 000 vojakov. Sú to ľudia, ktorí zabezpečujú činnosť okupačnej mocnosti, ochranu strategických objektov a v prípade potreby môžu vykonávať obranné úlohy práve na dočasne okupovaných územiach,“ poznamenal.zástupca šéfa GUR.

Skibitcyj dodal, že sa objavila aj takzvaná skupina "pokrývajúca štátnu hranicu Ruskej federácie". Sú rozmiestnené na území troch oblastí Ruska, ktoré priamo hraničia s Ukrajinou: Belgorod, Kursk a Brjansk.

Prečítajte si tiež: Rusi rozmiestnili divíziu S-400 v okrese Saksky na Kryme - partizáni

"Rusi sa boja, že budeme aktívnejší, na území Ruskej federácie vykonáme príslušné akcie. Možno je to potrebné, aby sa vojna preniesla na územie Ruska. Tam sústredili skupinu asi 30 tisíc vojenského personálu.V poslednom období ich posilnili aj jednotky 116. brigády Ruskej gardy, ktorá bola presunutá.Tri prápory boli presunuté z nášho Mariupolu na územie Belgorodskej oblasti, ako tiež priznávajú, aby sa zabezpečilo bezpečnosť a priebeh volieb večne živého Putina,“ zdôraznil Skibickyj.

Ako informoval, Skibickyj informoval, že armáda Ruskej federácie rozmiestnila pozdĺž ukrajinských hraníc 48 odpaľovacích zariadení Iskander.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  393/5147 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT