logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  5432/5590 >>

Nepriateľ je konsolidovaný v strede Severodonecka

1.6.2022 06:24 | ukrinform

Nepriateľ je konsolidovaný v strede Severodonecka

ÚDAJE Z GENERÁLNEHO ŠTÁBU

Ruské jednotky sa začínajú presadzovať v centre Severodonecka.

Uvádza sa to podľa Ukrinform v operatívnej informácii Generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny k 6.00 h 1. júna na  Facebooku .

V smere Severodoneck agresor vykonal útočné operácie v severnom, južnom a východnom okrese mesta Severodoneck.

Na smeroch Volyň a Polisja pokračujú jednotky Ozbrojených síl Bieloruskej republiky v plnení úloh na posilnenie ochrany ukrajinsko-bieloruských hraníc v oblasti Brest a Gomel. Prijímajú sa opatrenia na kontrolu bojaschopnosti niektorých jednotiek a vojenských jednotiek.

Prečítajte si tiež: Danilov vyzval, aby nepodľahol informačnej manipulácii nepriateľa

Na Severskom smere nepriateľské jednotky vykonávajú ženijné vybavenie pozícií v oblastiach niektorých osád Brjanskej oblasti, vo vzdialenosti asi 3 km od štátnej hranice Ukrajiny.

Agresor odpálil raketu Su-35 na Bilopilja v regióne Sumy. Delostrelecká paľba poškodená v oblasti osady Seredyna-Buda, Sumy.

V smere Slobozhansky nepriateľ naďalej sústreďoval svoje úsilie na udržanie svojich pozícií a vykonávanie prieskumu.

Prečítajte si tiež: Vojnové zločiny: Na Ukrajine otvoria úrad prokuratúry Medzinárodného trestného súdu

V smere na Charkov nepriateľ z barelových a prúdových delostrelectva strieľal na osady Oleksandrivka, Slatyne a Cyrkuny. Zasahoval vrtuľníkmi armádneho lietadla v oblasti osád Veselé a Ternov.

V slovanskom smere nepriateľ preskupoval vojská. V dôsledku strát v okrese Dovhenkyi vzal niekoľko jednotiek do mesta Izyum na rekonštrukciu. S cieľom posilniť ochranu a obranu logistických trás, posilnila skupina v obci Kupjansk presunom práporovej taktickej skupiny. Vykonával prieskum pozícií našich jednotiek s pomocou UAV Orlan-10 v oblastiach osád Izyum, Pervomaisk a Velyka Komyshuvakha.

Na Doneckom smere jednotky agresora s podporou letectva sústreďujú svoje úsilie na vedenie útočných operácií.

Prečítajte si tiež: Putin sa sústreďuje na Donbas, kvôli ktorému má v Chersonskej oblasti zraniteľné miesta - ISW

S cieľom spôsobiť straty a vyčerpať personál našich jednotiek nepriateľ strieľa pozdĺž línie kontaktu.

Od mínometov, delostrelectva a raketometov. Realizovaná oprava železničného mostného priecestia okolo osady Kupjansk pre obnovenie logistického zásobovania železničnou vetvou Kupjansk – Lyman.

V smere na Lyman nepriateľ posilnil jednotky a preskupil ich. S podporou vrtuľníkov Ka-52 je ofenzíva v smere Ústí – Stará karavána, boje pokračujú.

Prečítajte si tiež: Europoslanec presadzuje naratív, že USA a NATO budú mať prospech z vojny na Ukrajine - JRS

V smere na Bachmut sa nepriateľ snaží vytlačiť jednotky našich jednotiek z ich pozícií v okresoch Belogorovka a Vrubivka. V osadách Komyshuvakha, Berestov a Nirkove používal útočné a armádne lietadlá.

V smere na Záporožie nepriateľ vykonal ženijné práce na zlepšenie opevnenia druhej línie obrany. Presťahoval sa do oblasti osady Vasylivka k tankovému práporu

T-62 a do práporu motorizovanej pechoty.

V smeroch Avdjiivsky, Kurachivsky a Novopavlovsky nepriateľ drží svoje obsadené pozície a spôsobuje požiarne škody mínometmi a delostrelectvom.

Prečítajte si tiež: Pokusy Ruska ovládnuť okupované územia Ukrajiny zlyhávajú - ministerstvo zahraničia

V smere South Bug sa hlavné úsilie nepriateľa sústreďuje na udržanie obsadených pozícií a vytvorenie ďalších obranných línií. V oblastiach osád Mykolajivka, Novopavlivske a Široke uskutočnil masívne ostreľovanie z viacerých raketometov, delostrelectva a mínometov.

Vo vodách Čierneho a Azovského mora pokračujú lode Čiernomorskej flotily Ruskej federácie v plnení úloh na izoláciu oblasti nepriateľstva a blokády lodnej dopravy.

Búrka odtrhla 2 nepriateľské námorné míny. Jednu odniesli vlny k brehom Odesy, kde ju zneškodnili špecialisti podvratného tímu námorníctva, druhú vyhodili do vzduchu naši vojaci práve na mori.

Jeden nosič námorných riadených striel typu „Kaliber“ je pripravený na použitie raketových zbraní v Čiernom mori.

Prečítajte si tiež: Biden pochybuje o zákonnosti zabavenia zmrazeného majetku Ruska v prospech Ukrajiny - NYT

Za posledných 24 hodín bolo odrazených deväť nepriateľských útokov v smere Doneck a Luhansk, boli zničené dva tanky, trinásť delostreleckých systémov, osem bojových obrnených vozidiel a šesť nepriateľských vozidiel. Na Juhu, v Chersonskej a Mykolajivskej oblasti, dosiahli straty ruských okupantov okrem vojenskej techniky asi sedemdesiat ľudí.

Foto: Sergej NužnenkoZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  5432/5590 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT