logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  5324/5481 >>

Ruské jednotky sa pripravujú na útok na Slavjansk

10.6.2022 17:55 | ukrinform

Ruské jednotky sa pripravujú na útok na Slavjansk

ÚDAJE Z GENERÁLNEHO ŠTÁBU

V slovanskom smere sa nepriateľské jednotky pripravujú na obnovenie ofenzívy na mesto Slavjansk v Doneckej oblasti.

Na Facebooku to podľa agentúry Ukrinform oznámil generálny štáb ozbrojených síl Ukrajiny  .

Podľa operatívnych informácií sa od 10. júna o 18:00 situácia na smeroch Volyň , Polisja a Siverskij výrazne nezmenila.

Na Charkovskom smere sa nepriateľ snaží zabrániť postupu jednotiek Obranných síl Ukrajiny v smere k štátnej hranici. Agresor strieľal na ukrajinské jednotky, aby obmedzil ich akcie mínometmi, delostrelectvom a raketometmi v oblastiach Charkov , Krynična, Husarivka, Bajrak a Čepil.

smere na Slovjansk sa nepriateľské jednotky pripravujú na obnovenie ofenzívy na mesto Slovjansk. Nepriateľ vystrelil delostrelectvo na osady Dolina, Červona Poljana, Nova Dmitrivka, Hrušuvacha a Dibrivne.

Na Severodoneckom smere sa rúti nepriateľ s cieľom získať plnú kontrolu nad mestom Severodoneck a vytvoriť podmienky pre blokádu ukrajinských jednotiek. Boje pokračujú. Nepriateľ delostrelectvom ostreľoval osady Severodoneck, Lisičansk, Ustinivka, Toškivka, Zolote a Horske.

smere na Bachmut bola zaznamenaná palebná aktivita nepriateľa pri Zolotoje, Vrubovke, Komišuvače, Berestove a Luhansku.

Prečítajte si tiež: Americký Senát vyzýva, aby sa našiel spôsob, ako zásobiť Ukrajinu stíhačkami a protivzdušnou obranou

Na smeroch Avdiivka , Kuračiv , Novopavliv a Záporožie útočníci nepodnikli aktívnu akciu. Na osady Avdijivka, Tonenke, Nevelske, Marjinka, Orichiv, Opitne a Novobachmutivka strieľali z mínometov, delostrelectva a prúdových delostreleckých granátov.

Nepriateľ podnikol letecké útoky pomocou lietadiel Su-25 pri Marinke a Krasnohorivke a vrtuľníkov Ka-52 pri Novobachmutovke a Mi-8 pri Oleksandropole. Na Novopavlovskom smere nepriateľ posilnil zoskupenie svojich jednotiek.

smere na Lyman nepriateľ neviedol aktívne nepriateľské akcie. Pokračuje v konsolidácii v oblasti Svjatogorsk. Prijíma opatrenia na pokračovanie ofenzívy v smere Liman – Slavjansk. Strieľal pri Dronivke a Serebrjanke.

V Južnom smere sa nepriateľ bráni. Nepriateľ pokračuje vo vylepšovaní pevnostného vybavenia druhej a tretej línie obrany. Vykonáva maskovacie opatrenia.

Prečítajte si tiež: Ministerstvo zahraničia vysvetlilo, ako môže Ukrajina použiť americké zbrane

Situácia v besarábskom smere sa výrazne nezmenila.

Vo vodách Čierneho a Azovského mora sústreďuje nepriateľ svoje úsilie na blokovanie civilnej lodnej dopravy. V Čiernom mori sú pripravené na použitie nosiče riadených striel námornej základne "Kaliber".

Generálny štáb poznamenal, že jednotky Obranných síl Ukrajiny naďalej spôsobujú nepriateľským jednotkám značné straty a udržiavajú stabilnú obranu vo všetkých smeroch.

„Pre nepriateľa je čoraz ťažšie dopĺňať jednotky, ktoré utrpeli straty v dôsledku vojny na území Ukrajiny. Problém náboru sa snažia agresori riešiť prísľubom výhodných finančných podmienok a zavedením krátkodobých kontraktov na vojenskú službu. Samotní okupanti takéto zmluvy nazývajú „jednosmerné“, uviedol generálny štáb.

Prečítajte si tiež: Generál Godges verí, že Rusi vyčerpali svoj ofenzívny potenciál

Ako informovala agentúra Ukrinform, od 24. februára do 10. júna ukrajinské ozbrojené sily zlikvidovali približne 31 900 ruských vojakov.

Foto: AAZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  5324/5481 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT