logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  4484/5590 >>

Nepriateľ sústreďuje svoje úsilie na obkľúčenie Kyjeva a piatich ďalších miest

7.3.2022 12:19 | ukrinform

Nepriateľ sústreďuje svoje úsilie na obkľúčenie Kyjeva a piatich ďalších miest, generálneho štábu

Od 12:00 7. marca pokračujú ruskí útočníci v útočnej operácii proti Ukrajine, pričom hlavné úsilie sústreďujú na obkľúčenie Kyjeva, Charkova, Černigova, Sumy, Mariupolu, Mykolajiva.

Na Facebooku  o tom podľa Ukrinform informovala  tlačová služba Generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny.

„Dvanásty deň hrdinského odporu ukrajinského ľudu voči ruskej vojenskej invázii pokračuje. Nepriateľ pokračuje v útočnej operácii proti Ukrajine a svoje hlavné úsilie sústreďuje na obkľúčenie Kyjeva, Charkova, Černigova, Sumy, Mariupolu a Mykolajiva. Neprestáva sa snažiť dosiahnuť administratívne hranice Luhanskej a Doneckej oblasti,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Je potrebné poznamenať, že v smere Polissya nepriateľ sústreďuje svoje hlavné úsilie na obkľúčenie Kyjeva. Koncentrácia v oblasti n.p. Gostomel - až 2 BTGr; v areáli n.p. Buchi - až 3 BTGr, posilnené tankovými jednotkami; v areáli n.p. Borodyanki - až 2 BTGr; v areáli n.p. Sitnyakiv - do 2 BTGr.

Na okupovaných územiach sa nepriateľ okamžite snaží nastoliť administratívno-policajný režim pomocou neskrývaného teroru namiereného proti miestnemu obyvateľstvu.

Generálny štáb tiež uviedol, že okupanti sa pripravujú na útok na Vyšhorod.

Nepriateľ sa pripravuje na obnovenie ofenzívy v týchto smeroch: dňa n.p. Gostomel, Irpin, Parkovisko.

V smere Seversky sústredil nepriateľ s pomocou jednotiek dvoch generálnych armád a tankovej divízie Stredného vojenského okruhu svoje hlavné úsilie na tieto oblasti: Brovary - do 2 BTGr; v areáloch n.p. Semenivka, Mena, Bobrovytsia - do 3 BTGr; n.p. Boryspil - až 4 BTGr.

Podľa tlačovej služby sa ruský útočník snaží poskytnúť taktickú výhodu v okresoch Brovary a Boryspil. Okupanti sa snažia ovládnuť Černihiv a pri jeho južnom okraji sústreďujú jednotky 41. generálnej armády Centrálneho vojenského okruhu. Snažia sa pripraviť na útok na Sumy.

V smere Slobozhansky sa nepriateľ snaží pokračovať v ofenzíve v smere na Dneper za pomoci jednotiek tankovej armády, dvoch generálnych armád a armádneho zboru.

Hlavné úsilie sa sústreďuje na smer Kaniv, Dnepro a Severodoneck. Vykonáva preskupovanie s cieľom pokračovať v ofenzíve v určitých oblastiach s cieľom prevziať kontrolu nad Kaniv HPP.

Navyše na Doneckom smere nepriateľ so silami do siedmich BTGr pokračuje v útočných operáciách v smeroch na mestá Dneper a Záporožie, aby dosiahol administratívne hranice Doneckej oblasti. Napriek veľkým stratám sa pohybuje smerom na Volnovakha.

Nepriateľ sa tiež opakovane pokúšal prelomiť obranu v priestore n.p. Staromlinovka, ako aj na zachytenie n.p. Zachativka však utrpela značné straty a stiahla sa do oblasti n.p. Obľúbené.

Nepriateľ sa zároveň snaží prelomiť obranu mesta v oblastiach na západe. okraj Mariupolu, Starý Krym. Nedošlo k úspechu, uviedla tlačová služba.

V smere Tavriya, útočník so silami do 17 BTGr drží hranice v Chersonskej oblasti. Hlavné úsilie sa sústreďuje na tieto oblasti: Mykolajiv - do 2 BTG, Voznesensk - do 2 BTG, Belgorod-Dnester - do BTG, Záporožie - do 4 BTG; Mariupol - do 3 BTGr.

Nepriateľ preskupuje jednotky na ďalší útok na mesto Záporožie. Naliehavo obnoví dráhu na letisku Melitopol, uviedol generálny štáb.

Na besarábskom smere nepriateľ aktívne nezasahuje, ale príslušníci operačnej skupiny ruských jednotiek v bezpečnostnej zóne samozvanej Podnesterskej oblasti sú v pohotovosti.

Podľa generálneho štábu majú okupanti napriek veľkému počtu vojakov nízku morálnu a psychickú kondíciu. Nepriateľské jednotky, ktoré utrpia straty, strácajú svoj útočný potenciál a hromadne sa vzdávajú obrancom Ukrajiny a civilnému obyvateľstvu.

Ako uviedol Ukrinform, celkové bojové straty nepriateľa od 24.02 do 07.03 boli približne: personál - viac ako 11 000 ľudí, tanky - 290 jednotiek, obrnené bojové vozidlá - 999 jednotiek, delostrelecké systémy - 117 jednotiek, MLRS - 50 jednotiek. , vybavenie protivzdušnej obrany - 23 jednotiek, lietadlá - 46 jednotiek, vrtuľníky - 68 jednotiek, automobily - 454 jednotiek, lode / člny - 3 jednotky, palivové nádrže - 60 jednotiek, operačná a taktická úroveň UAV - 7Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  4484/5590 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT