logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  4485/5590 >>

Kuleba: Putin zastaví iba embargo na plyn a ropu a odpojenie všetkých bánk od SWIFT

6.4.2022 12:53 | ukrinform

Kuleba: Putin zastaví iba embargo na plyn a ropu a odpojenie všetkých bánk od SWIFT

Minister zahraničných vecí Dmitro Kuleba povedal, že sprísnenie sankcií voči Rusku v piatom balíku Putina nezastaví, čo si vyžaduje embargo na ruský plyn a ropu a odpojenie všetkých ruských bánk od SWIFT.

Šéf ukrajinskej diplomacie o tom podľa Ukrinform napísal na  Twitteri .

 

„Oceňujem posilnenie piateho balíka sankcií EÚ : zákaz ruského uhlia, prístup lodí do prístavov EÚ a prevádzkovateľov cestnej dopravy. Ale zastaviť Putina si bude vyžadovať plynové/ropné embargo a odpojenie všetkých ruských bánk od SWIFT. Ťažké časy si vyžadujú ťažké rozhodnutia,“ napísal Kuleba.

Prečítajte si tiež: Veľké sektorové sankcie a odpojenie Ruska od SWIFT : Kuleba povedal, na čom pracuje ministerstvo zahraničia

 

Ako informovala agentúra Ukrinform, predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová uviedla, že piaty balík sankcií, ktorý by mal zasiahnuť ruskú ekonomiku ešte viac, má šesť hlavných smerov, vrátane zákazu dovozu uhlia z Ruska, ktorého objem je 4 miliardy eur. ročne a je dôležitým zdrojom príjmov pre Rusko.

Prečítajte si tiež: EÚ sprísňuje sankcie voči Rusku a zakazuje dovoz uhlia

 

Ruský prezident Vladimir Putin 24. februára ohlásil rozsiahlu inváziu na Ukrajinu. Ruské jednotky ostreľujú a ničia infraštruktúru, masívne ostreľujú obytné štvrte ukrajinských miest a obcí pomocou delostrelectva, raketových granátov a balistických rakiet.

 

Európska únia, Spojené štáty americké a ďalšie krajiny uvalili na Rusko ako na agresora prísne sankcie.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  4485/5590 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT