logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  4486/5590 >>

Zelenskyj oznámil rozsiahly program bývania

17.4.2022 02:04 | ukrinform

Zelenskyj oznámil rozsiahly program bývania

Prezident Volodymyr Zelenskyj dal vláde pokyn, aby zabezpečila bývanie pre všetkých Ukrajincov, ktorí prišli o domovy v dôsledku vojny, ako aj pre všetkých, ktorí bránia štát na fronte a pracujú vo verejnom záujme.

Zelenskyj to uviedol vo  video prejave , uvádza Ukrinform.

Prezident poznamenal, že vlani dal kabinetu ministrov za úlohu urobiť všetko pre to, aby zabezpečili bývanie pre všetkých vojnových veteránov, ktorí stáli tento rok v rade. Dodal, že ďalej sa plánuje poskytnúť ubytovanie pre všetkých ukrajinských vojakov. Teraz sa podľa neho minuloročná úloha vlastne rozširuje na celý štát a je rozpracovaná tak, aby došlo k skutočnej modernizácii ukrajinských miest a obcí v kombinácii s programom energetickej modernizácie bývania.

„V dôsledku toho bude niekoľko etáp. Dnes som si dal za úlohu poskytnúť v prvej fáze dočasné bývanie všetkým našim migrantom – tým, ktorých domy zničila vojna. Dočasne, kým im neprestavíme domy alebo kým ľudia nedostanú kompenzáciu v metroch štvorcových alebo v peniazoch. V druhej etape obnovujeme to, čo sa okupanti snažili zničiť – všetky mestá, všetky dotknuté komunity. V tretej etape zabezpečujeme bývanie pre všetkých, ktorí bránili alebo bránia náš štát, ktorí pracovali alebo pracujú v záujme spoločnosti a nemajú vlastné bývanie,“ povedal Zelenský.

Prečítajte si tiež: Prístupy k urbanizmu sa na Ukrajine môžu koncepčne zmeniť

Zdôraznil, že vláda a všetky ústredné orgány spolu s miestnymi úradmi zabezpečia bývanie pre všetkých, ktorí sa pridali k obrane Ukrajiny a vlastné bývanie doteraz nemali.

„Každý na Ukrajine má právo na svoj domov, svoj domov alebo vlastný byt. Pre bezpečný a pohodlný životný priestor, ktorý bude navrhnutý pre každého. Všetci tí, ktorým okupanti zničili domy, aj všetci, ktorí dlhé roky stáli v rade. Všetci naši ľudia, ktorí si zaslúžia žiť v modernom prostredí,“ zdôraznila hlava ukrajinského štátu.

Prezident informoval, že ukrajinská vláda už láka popredných architektov, plný potenciál štátu a medzinárodnú podporu na realizáciu tohto projektu. Na druhej strane uviedol, že čoskoro pribudne účasť firiem, partnerských krajín a medzinárodných darcov.

Prečítajte si tiež: V desiatich regiónoch Ukrajiny postavia bývanie pre dočasne vysídlené osoby - OP

„Nepochybujem, že sa nám to podarí. Bude možné nielen obnoviť zničené, ale aj obnoviť spravodlivosť pre tých, ktorých právo na bývanie bolo porušené,“ zdôraznil Zelenský.

Ruská federácia spustila 24. februára novú fázu osemročnej vojny proti Ukrajine. Nepriateľ vykonáva masívne ostreľovanie a bombardovanie pokojných ukrajinských miest a obcí, brutálne mučí a zabíja civilistov.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  4486/5590 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT