logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  835/3054 >>

Nepriateľ zintenzívňuje ostreľovanie obytných štvrtí Chersonu — Chlaň

24.11.2022 13:17 | ukrinform

Nepriateľ zintenzívňuje ostreľovanie obytných štvrtí Cherson — Khlan

V Chersone v dôsledku nepriateľského ostreľovania dochádza k deštrukcii v mikrodistriktu Tavrijskyj, ruské jednotky zintenzívňujú ostreľovanie obytných štvrtí.

Ako informoval Ukrinform, informoval o tom zástupca Chersonskej regionálnej rady Serhii Khlan na brífingu v Ukrinform Media Center .

„Naozaj, okupant zosilňuje a pokračuje v ostreľovaní Chersonu. Oni (armáda Ruskej federácie - pozn. red.) včera vykonávali a dnes pokračujú v ostreľovaní z barelového delostrelectva. Dnes ráno došlo k silnému letu... v jednej z najhustejšie obývaných mikroštvrtí mesta – na Tavrijskyj... Toto je, povedzme, severná časť mesta,“ povedal Chlaň.

Podľa neho práve tam útočníci zasiahli salvovými palebnými systémami. Na mieste zasahujú záchranári aj zdravotníci.

Khlan zdôraznil, že ruská armáda pokračuje v teroristickom ostreľovaní obytných oblastí. Každým dňom sa intenzita ostreľovania zvyšuje, útoky sa uskutočňujú tak zo salvových palebných systémov, ako aj z barelového delostrelectva.

Celkovo, ako informovala tlačová služba mestskej rady Cherson, ruské jednotky dnes Cherson ostreľovali 13-krát, počet obetí sa zisťuje.

Prečítajte si aj: Rusi ostreľovali Cherson delostrelectvom, jeden človek zahynul

"Dnes (od 12:30 do 9:00) došlo k 13 streľbám," píše sa v správe.

Šéfka Chersonského MBA Halyna Lugová informovala, že v dôsledku ostreľovania boli v rôznej miere poškodené obytné výškové budovy a budovy súkromného sektora.

Počet zranených a mŕtvych sa zisťuje.

Vo všeobecnosti mestská rada poznamenáva, že od 20. novembra do rána 24. novembra bolo v Chersone zaznamenaných 58 ruských príchodov. Zahynulo sedem ľudí, traja boli zranení.

Ako informovala agentúra Ukrinform, ostreľovanie Chersonu je pomstou pre obyvateľov Chersonu, ktorí čakali na ozbrojené sily.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  835/3054 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT