logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  38/3054 >>

Rusi v Čiernom mori znížili počet raketových nosičov na tri - Gumenjuk

18.3.2023 09:17 | ukrinform

Rusi znížili počet raketových nosičov v Čiernom mori na tri - Humenyuk

Vedúca spoločného tlačového strediska južných obranných síl Natalija Gumenjuk poznamenala, že ruskú námornú skupinu v Čiernom mori v súčasnosti tvorí 17 lodí vrátane troch raketových nosičov, ktorých celková salva môže dosiahnuť 20 kalibrov, takže raketa nebezpečenstvo je dosť vysoké.

Povedala to vo vysielaní teletónu Jedyni Novyni, informuje korešpondent Ukrinform.

„Počasie sa zhoršuje a formácia lodí sa v dôsledku toho zmenšila, čiastočne kvôli tomu, že účastníci pátracej operácie evidentne vstupujú do základných bodov, ale zároveň sa v noci mierne znížil počet raketových nosičov. . Konkrétne, námornú skupinu v súčasnosti v Čiernom mori tvorí 17 lodí vrátane troch raketových nosičov, z ktorých jedna je ponorka. To znamená, že celková salva "kalibrov" môže dosiahnuť 20 rakiet . Sú tam aj štyri veľké obojživelné lode, ale celá skupina sa drží v bezpečnej vzdialenosti, aby ju nezasiahli naše zbrane,“ povedal Humenyuk.

Poznamenala, že Rusi sa "celý čas skrývajú za polostrovom Krym v smere na Novorossijsk, aby vylúčili prístup k pobrežiu kontrolovanému Ukrajinou".

Prečítajte si aj: Rusi zaútočili na Dnepropetrovsk dronmi - troch z nich zostrelila protivzdušná obrana

Gumenyuk zároveň poznamenala, že nie je možné hovoriť o znížení raketového nebezpečenstva pre Ukrajinu, "pretože napokon 20 rakiet typu Kaliber sú vysoko presné zbrane, ktoré možno nasmerovať na konkrétne objekty".

„Okrem toho vidíme a pozorujeme, že taktika nepriateľských akcií, hoci hľadá pre seba novú, má podľa princípu tradícií stále také znaky. Len čo sa začalo rozprávať o pokračovaní čiernomorskej dohody o obilninách, začali sa útoky „Shahídov“. Naše sily protivzdušnej obrany sú opäť testované a to môže naznačovať aj prípravu významnejších zbraní v použití, ktoré môžu byť rovnakých „kalibrov“, – uviedla hovorkyňa spoločného tlačového strediska južných obranných síl.

Okrem toho dodala, "činnosť letectva ukazuje, že pokračujú v prieskumnej činnosti, zároveň sú dosť aktívni aj bezpilotní skauti."

Prečítajte si tiež: Tri ruské drony zaútočili na nebytové budovy v Ľvovskej oblasti

„Je to znak toho, že zber údajov pokračuje. To znamená, že raketové nebezpečenstvo je dosť vysoké,“ zdôraznila Gumenjuk.

Ako bolo oznámené, okolo 21:00 17. marca 2023 ruskí útočníci zaútočili na Ukrajinu kamikadze bezpilotnými lietadlami typu Shahed-136/131 iránskej výroby.

Sily a prostriedky vzdušných síl „Stred“, „Východ“ a „Západ“ vzdušných síl Ozbrojených síl Ukrajiny zničili 11 útočných UAV v centrálnom, západnom a východnom regióne, resp.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  38/3054 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT