logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  4/42 >>

Veľké siete čerpacích staníc sa dohodli na synchronizácii cien až do výšky 30 hrivien za liter

6.4.2021 10:38 | auto.24.ua

Viaceré reťazce čerpacích staníc sa s kabinetom ministrov dohodli na synchronizácii cien pohonných hmôt - do konca apríla sľúbili, že ceny nezvýšia nad 30 hrivien za liter (cca 0,91 EUR, poznámka editora).

Asociácia ropy a zemného plynu na Ukrajine a kabinet ministrov podpísali Memorandum o zámere vytvoriť priaznivé prostredie, vytvoriť spravodlivú hospodársku súťaž na trhu s ropnými produktmi Ukrajiny.

 

Asociácia vyžaduje, aby kabinet ministrov fiškálne ovplyvňoval ďalšie siete , ktoré nie sú jeho súčasťou, a vďaka optimalizácii daňového zaťaženia predával pohonné hmoty oveľa lacnejšie. Asociácia sa preto zaväzuje, že do konca apríla nezvýši ceny pohonných látok vo svojich sieťach nad 30 hrivien za liter. To bolo oznámené podľa riaditeľa A-95 Consulting Group, Sergej Kuyun.

„Vláda prijme opatrenia na potlačenie nelegálnej výroby a obehu paliva (vrátane nelegálnych aktivít podnikov, ktoré vykonávajú neúplný cyklus rafinácie ropy),“ uvádza sa v oficiálnom vyhlásení ministerstva hospodárstva.

To v skutočnosti znamená možné vytvorenie problémov pre diskontných predajcov, ktorí predávajú palivo z minifinérií, znižujú daňové zaťaženie dovozom časti ropných produktov pod rúškom rozpúšťadiel (čím šetria spotrebnú daň) a optimalizujú platby DPH. Takéto siete teraz neumožňujú iným hráčom výrazne zvýšiť cenu paliva.

Referencia:

Dnes združenie združuje 14 podnikov. Medzi nimi sú WOG, OKKO, Shell, Amis, SOCAR, KLO, Parallel, Glusco, Ukrgasvydobuvannya, BNK-Ukrajina, ANVITRADE, GRAN-PRIX OIL, Tsentrnaftogazpostach. Členovia združenia poskytujú asi 50% maloobchodu a asi 80% trhu s dovozom ropných produktov.

 

zdroj: auto.24tv.uaZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  4/42 >>
ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT