logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 
 1/3 >>

Záverečná konferencia projektu HUSKROUA/1101/020 „Spoločne - Televízia bez hraníc“

17.2.2015 09:08 | CPK-Mi

Dňa 11. 02. 2015 sa v Sátoraljaújhely-i konala záverečná konferencia projektu HUSKROUA/1001/020 pod názvom "Spoločne televízia bez hraníc". Realizácia projektu začala v auguste 2013,  v rámci programu cezhraničnej spolupráce ENPI. Vďaka nemu, mali možnosť obyvatelia v prihraničnom regióne Maďarska, Ukrajiny a Slovenska sledovať životné príbehy svojich cezhraničných susedov prostredníctvom regionálnych televízií. Ukrajinská štátna televízia Tisa, maďarská komunálna televízia Zemplén a slovenská súkromná televízia Zemplín priniesli divákom počas trvania projektu po 26 relácií a po 4 magazínov vo všetkých troch jazykoch.

Na úvod riaditeľ TV Zemplén Hӧrcsig Márton privítal účastníkov a predniesol úvodné slovo.

V nasledujúcom prejave pán Hӧrcsik Richárd oboznámil prítomných o pripravovanom programovacom období 2014-2020 v Európskej únii. Zdôraznil, že rok 2015 bude kľúčový pre európske výzvy a upozornil na dôležitosť spolupráce všetkých samospráv, ekonomiky jednotlivých štátov a spoluprácu podnikateľov.

Zástupca primátora v Sárospataku  pán Síkora Attila,  pozitívne zhodnotil ohlasy na odvysielané programy v meste Sárospatak a vyjadril potrebu pokračovať v takýchto cezhraničných projektoch.

Slovenským partnerom projektu bolo centrum prvého kontaktu Michalovce, ktorého riaditeľ Ľuboslav Závacký zhodnotil doterajšiu činnosť a načrtol možnosti ďalšej spolupráce. Vyzdvihol pozitívne ohlasy divákov TV Zemplín na odvysielané programy počas trvania projektu.

Zástupcovia  TV Tisa z Ukrajiny sa ospravedlnili, ale kvôli súčasnej nepriaznivej situácii na Ukrajine sa konferencie nezúčastnili.

Všetci prítomní skonštatovali, že takýto druh spolupráce v regióne a takýto spôsob podávania informácií majú pozitívny vplyv na divákov a dohodli sa, že budú hľadať možnosti ako v takej spolupráci pokračovať.  

 


Fotogaléria
Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
 1/3 >>
ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT