logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  5/104 >>

Prezentácia študentského turistického klubu „Edelweiss“ na Fakulte cestovného ruchu a MC UzhNU

31.3.2021 10:16 | TourInform Zakarpattya

Študentský turistický klub „Edelweiss“  

Ako zorganizovať dlhé výlety a aké vybavenie zvoliť, prečo ľudia s batohmi idú do hôr, prekonávajú ťažkosti, najskôr stúpajú a potom idú dole, prechádzajú desiatky kilometrov, prenocujú v stanoch?

Študenti Fakulty cestovného ruchu a medzinárodných komunikácií Užhorodskej národnej univerzity budú hľadať odpovede na tieto a ďalšie otázky spolu so skúseným špecialistom, horským vodcom, horolezcom, fotografom Michajlom Ivanovičom Dorogovičom.

Podľa vedúceho klubu Michajlo Dorogoviča (Михайло Дорогович), študentský turistický klub Užhorodskej národnej univerzity „Edelweiss“ bude pracovať na Fakulte cestovného ruchu a medzinárodnej komunikácie, jeho začiatok sa začal prezentáciou pre študentov 1. a 2. ročníka 25. marca , 2021.  Od apríla sa plánujú prípravu a vytvorenie ponúk na jej činnosť spolu so študentmi, ktorí majú záujem. Niektoré stretnutia sa budú konať online, očakávajú sa online stretnutia týkajúce sa nasledujúcich tém:

  • Druhy turistických trás v Karpatoch
  • Organizácia a plánovanie horských túr v Karpatoch
  • Ako vypočítať pohyb, výživu počas turistiky
  • Ako si vybrať oblečenie a vybavenie na túru

To všetko je aktuálne najmä pred blížiacou sa letnou turistickou sezónou. Naplánované sú aj praktické hodiny zamerané najmä na tému orientačného behu, bude organizovaná turistika po populárnych horských trasách užhorodského okresu.

Podľa dekanky Fakulty cestovného ruchu a medzinárodných komunikácií Užhorodskej národnej univerzity, Ph.D., docentky Natálie Gabčakovej, myšlienka klubu nie je nová, ale v tomto období, keď žijeme dištančným vzdelávaním, ako nikdy predtým nie je potrebné vytvárať nové komunikačné priestory. Naši študenti, budú spolu so špecialistami fakulty prakticky plánovať, organizovať a študovať proces organizácie cestovného ruchu prostredníctvom vytvorenia študentského klubu turistov .

Študentský turistický klub Užhorodskej národnej univerzity „Edelweiss“ má za cieľ formovať profesionálnu nezávislosť a kompetencie študentov, rozvíjať jasnú pozíciu a rešpekt k prírode, kultúre a vytvárať podmienky pre praktickú tímovú prácu, ktorá podporí sociálnu komunikáciu medzi ľuďmi.

Referencia:

Vedúci turistického klubu "Edelweiss": Dorogovič Michajlo Ivanovič - starší. vyštudoval Katedru cestovného ruchu, je profesionálny horolezec, ktorý sám cestuje a zdoláva najvyššie vrcholy sveta. Sám prešiel cez Karpaty, Krym, Kaukaz, Alpy, Altaj, Kamčatku, Pamír, Ťien-šan, bol vystavený vážnym nebezpečenstvám, navštívil najodľahlejšie miesta na zemi, videl neskutočnú krásu a zachytil ju na svojich fotografiách.

Dúfame, že sa k študentom Fakulty cestovného ruchu pripoja aj ďalší nadšenci pešej turistiky, všetci, ktorí chcú vidieť krásy nielen našich malebných Karpát, ale aj ďalšie nádherné krajiny Sveta.

Kto chce vycestovať, vyplní formulár na linku a kontaktuje vedúceho turistického klubu „Edelweiss“ - Michajla Ivanoviča.

Online prihlasovací formulár pre študentov, ktorí sa chcú pripojiť, prostredníctvom odkazu :  Student Tourist Club "Edelweiss"

Zdroj: TourInform ZakarpattyaZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  5/104 >>
ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT