logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

Projekt Priateľstvo...

projekt   Priateľstvo -  spája národy

 

CPK Michalovce sa podieľalo na príprave a zároveň aj na realizácii projektu spolu so Základnou školou J.A. Komenského 1 v Michalovciach.

 

Referenčné číslo  projektu : HUSKROUA1001/149
Realizátor projektu : ZŠ J.A. Komenského 1 v Michalovciach
1. partner :  Všeobecno – vzdelávacie lýceum škola č. 20 v Užhorode
2. partner :  Maďarsko – slovenská dvojjazyčná národnostná základná škola v Satoraljaújhely
Dátum realizácie projektu: 02.05.2012 - 31.januára 2013

 

Projekt „ Priateľstvo spája národy „ realizovala  ZŠ J.A. Komenského 1 v Michalovciach spolu s partnermi s Ukrajiny a Maďarska. Cieľom projektu  bolo zblížiť národy troch krajín, predstaviť ich kultúru a kultúrne pamiatky, ukázať ako deti v krajinách žijú, bavia sa a  trávia voľný čas,  zašportovať si a tým upevniť zdravie, nadviazať nové priateľstvá.

 

                                               

Cieľová krajina  a región :


Košická oblasť - Slovenská republika
Zakarpatská oblasť - Ukrajina
Borsod - Abaúj – Zemplén - Maďarská republika

 

Aktivity projektu:

Športové dni – netradičné športy sa uskutočnili 08.-13. mája 2012 v Slovenskej republike na Zemplínskej šírave. Túto aktivitu organizovala ZŠ J. A. Komenského 1 v Michalovciach.

Aktivity boli realizované pre 45 slovenských, maďarských a ukrajinských žiakov. Aktivity sa sústredili na atypické športy: florbal, bedminton, plávanie, turistika a relax.

 

Cyklistický kemp sa konal v Sátoraljaújhely v Maďarskej republike dňa 02. - 06. júla 2012.
Organizátorom bol  maďarský partner :  Maďarsko – slovenská dvojjazyčná národnostná základná škola  internátna v meste Sátoraljaújhely.

Kempu sa zúčastnilo spolu 45 detí z Ukrajiny, Maďarska a Slovenska.  Aktivity sa sústredili na rôzne športy a ukážky umeleckej a kultúrnej tvorivosti maďarských žiakov.

 

Aktivita „ Predstavujeme tradičné remeslá“ sa  konala v Sátoraljaújhely v Maďarskej republikev dňoch  13.-15. septembra 2012.


Organizátorom bol maďarský partner  „Maďarsko – Slovenská dvojjazyčná národnostná základná škola  internátna v meste Sátoraljaújhely“. Kempu sa zúčastnilo spolu 45 detí z Ukrajiny, Maďarska a Slovenska.  Aktivity sa sústredili na  rôzne ukážky a realizáciu umeleckej, remeselníckej a kultúrnej tvorivosti .

Tátoaktivita bola tiež súčasťou  európskej spolupráce, ktorý sa oslavuje v EURÓPE dňa 21. septembra 2012.

 

Aktivita „Mini maratón“ sa uskutočnila  06.-08. októbra 2012 v Slovenskej republike na Zemplínskej šírave a v Košiciach. Túto aktivitu organizovala ZŠ J. A. Komenského 1 v Michalovciach.

Aktivity boli realizované pre 45 slovenských, maďarských a ukrajinských žiakov. Aktivita sa sústredila na Medzinárodný maratón mieru v Košiciach, ktorého súčasťou bol aj „Mini maratón“.

 

Aktivita Športové súťaže, zábavné štarty  sa uskutočnila v dňoch 04.11. 2012 – 08.11. 2012 na Ukrajine v meste Užhorod. Túto aktivitu organizovalo Všeobecno-vzdelávacie lýceum škola č. 20 v meste Užhorod.

Na tejto akcií sa zúčastnilo 45 detí z Ukrajiny, Maďarska a Slovenska. Bola zameraná na športové a kultúrne aktivity, prehliadku historických pamiatok v regióne, prehliadku mesta Užhorod, oboznámenie sa s voľnočasovými aktivitami ukrajinských detí, prezentácia regionálnych piesni a tancov.

 

Aktivita Športové súťaže sa uskutočnila v dňoch 13.12. 2012 – 15.12. 2012 na Ukrajine v meste Užhorod. Túto aktivitu organizovalo Všeobecno-vzdelávacie lýceum škola č. 20 v meste Užhorod.

Na tejto akcií sa zúčastnilo spolu 45 detí z Ukrajiny, Maďarska a Slovenska. Bola zameraná na športové a kultúrne aktivity ako korčuľovanie, súťaživé hry, veselé športy a nácvik ukrajinského ľudového tanca.

 

Projekt v médiách:

 

 

 

 
ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT